Pazaryeri bizden,

satış sizden!

Hesabınızı ücretsiz ve hızlı bir şekilde açın,

satış yapmaya hemen başlayın.

Tüm Diş Hekimlerine Tek Noktadan Erişin
Ürünlerinizin satışı için online platformumuzu kullanarak yeni müşteriler edinmeniz çok kolay
drstok nedir
Drstok.com Nedir?

Türkiye'de ki tüm diş hekimleri ile depoları ortak bir ticari platform ortamında buluşturmak amacıyla kurulmuştur. Merkezi Bursa'da bulunan Drstok Planet A.Ş. bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Pazaryeri platformu olarak kurulan Drstok.com diş hekimlerinin çalışırken kullandığı ekipman ve muayeneheneleri için gerekli olan ürünleri sisteme kayıtlı depolar üzerinden satın aldığı bir yapıdır.

Bir diş hekimi ihtiyaç duyduğu bir ürünü araştırırken fiyat, marka ve stok durumuna göre karşılaştırma yapabilir ve ürünü satın alabilir.

Ne Yarar Sağlar?

Firmalar ürünlerini satmak için ihtiyaç duyduğu müşterilere tek bir platform üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşır. Üstelik tüm cihazlara uygun tasarım ve kullanım yapısından dolayı her gün, günün her saati sipariş ve ödeme alabilirler.

Satılan ürünlerin ücretleri Drstok.com Güvencesi altındadır. Ürününüz teslim edildikten sonra takip eden hafta içerisinde ödemeniz banka hesabınıza yatırılır.

ne yarar sağlar
ürün gönderimi nasıl yapılır
Ürünler Nasıl Gönderilir?

Drstok.com üzerinden satış yapan depolar kargo gönderimlerini anlaşmalı olunan kargo firmaları üzerinden ekonomik olarak gönderebilir.

Depolar isterse kendi anlaşmalı oldukları kargo firmaları üzerinden de ürünlerin gönderimini sağlayabilir. Sipariş formlarına kargo bilgisi girerek kargonun durumu hakkında müşteriye bilgi verilir.

Ödemeler Nasıl Alınır?

Drstok.com üzerinden satılan ürünlerin ödemeleri ortak havuzda bekletilmektedir. Müşteri ürünü teslim aldıktan sonra 3 gün içerisinde sistemden onay vermesi gerekmektedir. 3 gün geçmesine rağmen onay verilmeyen siparişler ek 24 saat daha beklenir ve sonrasında otomatik olarak onaylanır. Onaylanmış siparişlerin ödemeleri takip eden çarşamba günü satıcının banka hesabına gönderilir.

Bu sayede ürünün ödemesi ile ilgili tüm işlemler hem satıcıyı hem de alıcıyı güvence altına alarak gerçekleştirilmiş olur.

drstok ödeme sistemi
drstok komisyon oranı
Komisyon Oranı Nedir?

Drstok.com üzerinden yapılan tüm işlemlerde %10 komisyon alınmaktadır. Ayrıca banka, ödeme alt yapısı gibi tüm işlem giderleri bu komisyon bedelinden alınmaktadır. Bu sayede depoların kar marşlarını düşürmeden ticaret yapmalarına imkan sağlanır.

Ödeme altyapısı olarak Türkiye'nin en gelişmiş ödeme sistemi olan İyzico'nun, pazaryeri ödeme sistemi kullanılır. Bu sayede tüm ödemeler güvenli bir platform üzerinden gerçekleştirilir.

Nasıl Üye Olunur?

Drstok.com'da mağaza açmak için onaylı üye olmanız gerekmektedir. Öncelikle yukarıdaki ön başvuru formunu doldurmanız ve akabinde aşağıda yazan evrakları Drstok.com'a iletmeniz gerekmektedir.

Evraklarınız incelenip doğruluğu onaylandıktan sonra üyeliğiniz aktif edilir ve sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sermaye Şirketleri ve Adi Ortaklıklar İçin Gerekli Evraklar: Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay), Vergi Levhası, Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar İçin)

Şahıs Şirketleri İçin Gerekli Evraklar: Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

drstok nasıl mağaza açılır
Tüm Diş Hekimlerine Erişin

Sistemimize kayıtlı tüm Diş Hekimlerine satış yapma fırsatı yakalayın

düşük komisyon oranı
Düşük Komisyon Oranı İle Kâr Edin

Tüm giderler dahil %10 komisyon oranı ile satış yapın

kısa sürede ödeme alın
Kısa Sürede Ödeme Alın

Sattığınız ürünlerin ücretini takip eden hafta içerisinde alabilirsiniz

Evraklar

Onay İçin Gerekli Evraklar

Şahıs Şirketleri İçin Gerekli Evraklar
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Komisyon Anlaşması
 • Satıcı Sözleşmesi
Sermaye Şirketleri ve Adi Ortaklıklar İçin Gerekli Evraklar
 • Vergi Levhası
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay)
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar İçin)
 • Komisyon Anlaşması
 • Satıcı Sözleşmesi

Yukarıdaki belgelere ek olarak, ek belge talep edilebilecek ve üyelik kabul kararını nihai olarak verme yetkisi Drstok'a ait olacaktır.

tüm diş hekimlerine erişin
Tüm Diş Hekimlerine Erişin

Sistemimize kayıtlı tüm Diş Hekimlerine satış yapma fırsatı yakalayın

düşük komisyon oranı
Düşük Komisyon Oranı İle Kâr Edin

Tüm giderler dahil %10 komisyon oranı ile satış yapın

kısa sürede ödeme alın
Kısa Sürede Ödeme Alın

Sattığınız ürünlerin ücretini takip eden hafta içerisinde alabilirsiniz

Soru - Cevap

Sık Sorulan Sorular

Üyelik Ücretli midir?

Drstok.com'a üye olmak tamamen ücretsizdir. İstenen evrakları ileten ve inceleme sonucu üyeliği açılan her işletme site üzerinden satış gerçekleştirir.

Ödemeyi Neden Hemen Alamıyorum?

Drstok.com güvenli ödeme sistemi ile hem alıcıyı hem de satıcıyı korumaktadır. Satın alınan ürünler alıcının eline ulaştıktan sonra 3 gün içerisinde sistem üzerinden onaylandığında satıcıya %10 komisyon kesintisi yapıldıktan sonra ödemesi gönderilir. Ödeme alt yapısı olarak Türkiye'nin en büyük ve en gelişmiş ödeme servis sağlayıcısı olan İyzico ile çalışılmaktadır.

Neden üyelik esnasında evrak göndermem gerekiyor?

Drstok.com kurumsal işletmeler ile tüketicileri buluşturan bir pazaryeridir. Satış yapmak isteyenlerin kurumsal bilgilerini teyit etmek amacıyla evrak istenmektedir.

İptal ve iade edilen ürünler nasıl takip ediliyor?

Müşteri verdiği siparişi iptal veya iade ederse sistem üzerinden bunun kaydını ilgili sipariş ekranından oluşturması gerekmektedir. Henüz kargoya verilmemiş ürünler İptal edilebilir. Kargoya verilmiş ürünler müşteri tarafından İade talebi açılarak iade işlemine başlanır. Tüm süreç Drstok.com'un kontrolünde incelenmekte ve gerekli işlemler yapılmaktadır.

Komisyon ödemesi dışında ek ödeme yapmam gerekir mi?

Drstok.com üzerinden yapılan ticari işlemler %10'luk komisyon kesilir. Komisyon ödemesi dışında herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. Banka vb. diğer masraflar bu komisyon içerisinden karşılanır.

Ürün gönderimini anlaşmalı olduğum kargo firmasından yapabilir miyim?

Ürünlerin gönderimi tamamen satıcıların kontrolündedir. İsterseniz Drstok.com'un anlaşmalı olduğu/olacağı kargo firmalarından ya da kendi anlaşmalı kargo firmanızdan gönderimleri gerçekleştirirsiniz.

Ürünlerimi sisteme nasıl yükleyebilirim?

Drstok.com'a üye olan her işletme için mağazasını yöneteceği bir panel verilir. Bu panelden ürün yönetimi, sipariş yönetimi, kargo yönetimi, muhasebe yönetimi, iptal/iade/değişim talebi yönetimi gibi ihtiyaç duyacağı tüm işlemleri gerçekleştirir.

Muhasebe programımından ürünlerimi otomatik olarak yükleyebilir miyim?

Muhasebe programınızdan alacağınız CSV veya Excel formatında ki ürünlerinizi mağaza paneli üzerinden otomatik olarak yükleyebilir ve satış yapabilirsiniz. Otomatik ürün yükleme/güncelleme işlemleri için destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.